Jak dokončit všechny předměty na výbornou?

Protože se nám semestr nebezpečně blíží, prozradím vám tajemství, díky kterému dokončíte všechny předměty na výbornou. Ano. Čtete správně. Všechny předměty. Nevěříte? Pochybujete? Nebude to samozřejmě zadarmo (ach jo). Budete pro to muset něco udělat (a je to tady). Pokud si to ale budete opravdu přát, bude to tak (hmm).

Dobře si to tedy rozmyslete.

Opravdu chcete dokončit všechny předměty tento semestr na výbornou? 

Bezva. Jdeme na to…

Prvním krokem je najít klíč k úspěchu (a to je celé tajemství, děkuji vám a dobrou noc). Naštěstí pro vás ho již našel a skvěle popsal americký řečník Earl Nightingale už v roce 1950. Než tedy budete pokračovat ve čtení článku, pusťte si jedno z následujících videí (ano, můžete i obě). První nahrávka je v anglickém originále doplněná o český překlad. Zabere vám něco málo přes hodinu (whaaat? hodinu?). Pokud si troufnete, můžete si pustit druhou nahrávku bez českého překladu. Ta vám zabere asi čtyřicet minut.

Já jsem nahrávku slyšela poprvé při cestě autem. Od té doby jsem si ji pustila ještě několikrát, abych si její obsah připomněla.

Jste připraveni nalézt klíč k úspěchu? Jděte do toho. Uvidíme se za hodinu 🙂

Nahrávka v angličtině doplněná o český překlad:

Nahrávka v angličtině:

Klíč k úspěchu už tedy máte.

Stačí nechodit do školy jen proto, že to tak dělají všichni kolem vás. Mějte před sebou svůj jasně daný cíl a aktivně se jej snažte dosáhnout. Nezapomeňte, že plány bez akce jsou stejně dobré jako žádné plány.

Nyní je tedy na vás, abyste vyzkoušeli klíč k úspěchu v praxi. Pusťte se do 30-ti denního testu, který Earl zmiňuje ve své nahrávce. Pro začátek si dejte „jednoduchý“ cíl, kvůli kterému jste tady: „Tento semestr dokončím všechny předměty na výbornou.“

Už jste si vyrobili svou kartičku? Super. Až se vám příště nebude chtít vstávat na přednášku. Podívejte se na ni. Opravdu vám to, že nepůjdete na přednášku pomůže dosáhnout vašeho cíle?

Doporučuji založit si také na následujících 30 dní deníček (ne, nemusí to nikdo vědět). Každý den udělejte něco, co vás posune na cestě k vašemu cíli a zapiště si, co to bylo (fakt každý den, proto se to jmenuje deníček a ne když-mám-zrovna-chuť-níček). Dejte slib sami sobě, že pro dosažení svého cíle uděláte vše co bude ve vašich silách. Kontrolovat vás během testu bude vaše svědomí (a já vás v noci budu strašit, když budete podvádět).

A nezapomeňte.

Výhodou je, že pokud se snažíte o jedničku a nepovede se vám to, stejně budete mít mnohem lepší výsledky než kdybyste se o ni nesnažili. Na druhou stranu pokud se snažíte o trojku a nepovedete se to

Jsem lektorka osobní produktivity se zaměřením na vysokoškolské studenty. Své zkušenosti ze studií a učitelské praxe předávám ostatním vysokoškolákům a ukazuji jim, jak studovat efektivně, úspěšně a bez zbytečného stresu.

>> Více se o mně můžeš dozvědět tady.
>> Napsat mi můžeš na eliska@studuj-uspesne.cz.
>> Připoj se k ostatním úspěšným studentům na facebooku.
Komentáře