Ještě jeden díl a pak už se půjdu učit

Zní vám to povědomě? Zapřisáhnete se, že si pustíte jen jeden díl svého oblíbeného seriálu a pak už se (opravdu) půjdete připravovat na ten pondělní test a…

…když ono to zase skončilo tak otevřeně!

Tak aspoň ještě nakouknete na začátek dalšího dílu jak to dopadne a…

…no, tak teď už nemá cenu nic rozdělávat (tak od zítra)

Vzpomínám si, jak jsem se před pár lety učila na státnice. Každý den několik hodin učení a opakování. Myslela jsem si, že už nikdy nebudu žít zase normálně. A do toho každé pondělí vycházel nový díl Game of Thrones. Pokud tenhle seriál neznáte, tak byste to rozhodně měli napravit (nezačínejte s tím ale prosím ve zkouškovém).

Tak tedy. Každé pondělí vycházel nový díl a já prostě nedokázala odolat se na něj nepodívat. Ale kdy? Když jsem na něj koukala hned po snídani, kvůli výčitkám jsem si to neužila. Večer? Ani náhodou. Celý den bych během učení nemyslela na nic jiného.

Nejlepší řešení? 

Hned ráno jsem udělala to, do čeho se mi nejvíc nechtělo a pak si za odměnu pustila seriál. Takhle jsem měla motivaci úkol dokončit, stále jsem se těšila na seriál a během sledování pak neměla výčitky.

Celkově doporučuji si pořadí jednotlivých úkolů pro daný den volit ne podle jejich priority, ale podle toho jak moc se vám do nich nechce. Pokud se vám totiž do něčeho nechce, spotřebujete na tento úkol velké množství mentální energie. A té máme nejvíce po ránu.

Pokud byste si tento úkol nechali na závěr dne, pravděpodobně byste našli tisíc a jeden důvod k jeho odložení na zítra. 

A pokud vám některé činnosti ubraly té mentální energie až příliš, nezoufejte. Hladinu energie vám přes den pomůže zvednout chvilka rozptýlení (čímž nemyslím scrolování facebookem). Mám na mysli plnohodnotný zdroj zábavy. Jaký? To už je na vás. Mně pomáhá procházka, krátká hra a nebo… jeden díl seriálu.

Je ale jedna věc, na kterou byste si měli dát pozor. A to je rozkoukávání nového seriálu během náročného období (zkouškové, učení se na státnice nebo psaní závěrečné práce). Zde vám totiž odpadá nutnost čekat na každý díl týden. A pak skončíte jako já a sjedete všechny řady Vikingů za týden.

Mimochodem. Věděli jste, že na edna.cz si můžete nechat navrhnout seriál dle vašeho vkusu? Zadáte seriál, který se vám líbil a dostanete nabídku podobných. Určitě vyzkoušejte.

A pokud máte zrovna chvílí a na nějaký ten seriál byste mrkli, tak zde je pár mých dalších doporučení:

Přeji pevnou vůli při sledování seriálů!

P.S. Koukejte koukat na seriály v originále (ideálně bez titulků) – ať nás to půlhodinové „zabíjení času“ alespoň vzdělává.

 

Jsem lektorka osobní produktivity se zaměřením na vysokoškolské studenty. Své zkušenosti ze studií a učitelské praxe předávám ostatním vysokoškolákům a ukazuji jim, jak studovat efektivně, úspěšně a bez zbytečného stresu.

>> Více se o mně můžeš dozvědět tady.
>> Napsat mi můžeš na eliska@studuj-uspesne.cz.
>> Připoj se k ostatním úspěšným studentům na facebooku.
Komentáře